Výrobcovia / značky
Kategórie      
Výpredaj
 2-žilový kábel - 22AWG 2x0,2mm
0,35 € bez DPH 0,42 € s DPH
 700LM CREE Q5 LED baterka - sebaobrana so zubami
12,49 € bez DPH 14,99 € s DPH 22,- € s DPH

Dôležité informácie

Úvod InformácieDôležité informácie

Led technológia patrí momentálne k najprístupnejšej forme šetrenia energie. Ľudstvo sa natoľko premnožilo, že spotreba energie nezaťažuje len peňaženky, ale aj samotnú planétu Zem. Pred nákupom led technológie je potrebné vedieť ako funguje a čo je k tomu potrebné. Sme tu a pomožeme vám šetriť.

 

led setri energiu

 

1. Led pás - ide o produkt, ktorý ma tvar pásu na ktorom sú osadené led čipy. V našom internetovom obchode sa venujeme predaju led pásov s čipmi SMD 3528, SMD 5050, SMD2835 a SMD5630. Všetky led pásy majú certifikáciu CE a RoHS. Pás má zo zadnej strany 3M lepiacu pásku, ktorá slúži na jednoduchú montáž na rôzne povrchy. Dôležité je povrch pred aplikovaním pásu odmastniť.


SMD3528 - Najviac používaný led pás. Má veľké využitie v rôznych oblastiach života človeka. Vyznačujú sa nízkou spotrebou. Ponúkame led pásy, kde je osadených 60 kusov SMD3528 led čipov na 1 meter. Predstavuje to spotrebu len 4.8W pri DC12V na 1 meter

 

SMD5050 - Využitie led pásu tohto typu má stále väčšiu obľubu. Vyznačuje sa 3 násobnou svietivosťou ako SMD3528. Jeho spotreba je adekvátna k jej zvýšenej svietivosti. Na 60 kusov osadených led čipov SMD5050 na 1 meter predstavuje spotrebu 14,4W pri DC12V


SMD2835 - Adekvátna náhrada za starší model SMD5050. Vyššia svietivosť, lepšia technológia chladenie. Bohužiaľ, technologicky je možné vyrobiť zatiaľ len biele prevedenia - studená biela, denná biela, teplá biela. Spotreba na 1m a 60led/m je 14,4W pri DC12V


SMD5630 - Zatiaľ najsilnejšia verzia led pásov. Ide o najsilnejšiu svietivosť, ktorú led pásy dosahujú. Bohužiaľ, technologicky je možné vyrobiť zatiaľ len biele prevedenia - studená biela, denná biela, teplá biela. Spotreba na 1m a 60led/m je 20W pri DC12V. POZOR - viacerý výrobcovia vyrábajú spotrebu 30W - ide o nevhodné riešenie. Preto pred nákupom sa informujte, čo idete kupovať.

 

RGB - led pásy označené skratkou RGB majú vlastnosť viac farebnosti. Pomocou tejto vlastnosti môžeme meniť farbu, intenzitu led pásu. Pre jeho využitie je potrebné prepojenie s riadiacou jednotkou a ovládačom.

 

Vodotesnosť, vodeodolnosť

IP20 - toto označenie prestavuje, že led pás nie je vodotesný ani vodeodolný. Určený hlavne do interiéru, kde nie je vlhkosť. Aj napriek tomuto faktu, sa led pásy plnohodnotene využívajú. 

 

IP54 - led pás je vodeodolný. Je vhodný do vlhkého prostredia a plne odolávajú aj pokropeniu, alebo kratkodobému kontaktu s vodou. Nie je vhodný na využívanie priamo vo vode.

Pozor, veľa obchodníkov uvádza označenie IP65 - toto označenie je veľa kráť používané neprávom a zavádza spotrebiteľov.


IP68 - označenie vodotesnosti led pásu. Využívať sa môže aj priamo vo vode. Pás sa nachádza v tube, ktorá ho chráni. 


2. Riadiace jednotky a ovládače

Na ovládanie a samotné spúšťanie led pásov máme k dispozícii viac možností. 

 

IR - označenie predstavuje ovládanie led pásu pomocou infračerveného prenosu medzi riadiacou jednotkou a ovládačom. Ponúkame 24 a 44 klávesovú variantu. Jeho prednosť je v nízkej cene. 

 

RF - pracuje na princípe wireless. Pracovné frekvenčné pásmo je 433.92MHz. Jeho výhoda je hlavne v tom, že môže byť skrytý. 


2.4G - pracuje na principe wireless. Pracovné frekvenčné pásmo je 2.4G. Jeho výhoda je hlavne v tom, že môže byť riadiaca jednotka skrytá.


Stmievač - toto zariadenie je plne využiteľné pri potrebe regulácie osvetlenia. 

 

Music ovládanie - V prípade potreby oživenia barov, reštaurácii alebo party miest je to práve táto možnosť. Ovládanie funguje na princípe hudobnej citlivosti. Regulátor ovláda farebnosť RGB led pásov na základe citlivosti, zároveň máte možnosť aj vy sami zasiahnuť do fungovania svietenia pomocou diaľkového ovládania.

 

3. Napájacie zdroje

Na využívanie led pásov je dôležité jeho správne napájanie. Napájanie pásov patrí k tým najdôležitejším častiam pri jeho spustení do prevádzky. V našom internetovom obchode rozlišujeme 3 druhy napájacích zdrojov.

 

Adaptér - patrí k najjednoduchšiemu napätovému zdroju. Poznáme napr. pri napájaní notebookov... Nie sú vodotesné, ani vodeodolné. Sú určené do interiéru, kde nie je vlhké prostredie.

 

Interiérový napäťový zdroj - patrí k zložitejšiemu napätovému zdroju. Jeho uvedenie do prevádzky odporúčame dať odborníkom. Jeho využitie je hlavne pri napájaní väčšieho množstva led pásov. Nie je vhodný do vlhkého prostredia.

 

Vodotesný napäťový zdroj - Plne využiteľný vo vlhkom prostredí. 

 

Auto led osvetlenie/žiarovky


Táto kategória je veľmi špecifická a veľa zákazníkov a motoristov je často sklamaných. Preto vám chceme poskytnú informácie potrebné k pochopeniu správnej funkčnosti led žiaroviek v automobiloch.


Kúpili ste si led žiarovku T10 do parkovačiek a po chvíli sa vám vypáli alebo bliká?

Toto je najčastejší problém s ktorým sa stretávame. Zakúpili ste drahú ledku, lacnú ledku, rôzne led chipy alebo diody. Stále sa vám vypaluje alebo bliká. Dôvod týchto porúch je zapríčínený tým, že ledky sú technologicky konštruované na 12V napätie. POZOR, automobil pri naštartovanom agregáte má dobíjanie alternátorom v rozmedzí 13,5-14V. Toto napätie je vačšie ako 12V. Toto je dôvod vypalovanie alebo blikania. Naša firma spolupracuje s výrobcom, ktorý používa značkové led chipy Toyoda Gosei - táto firma sa venuje výrobe led do automobilov. Garantujeme vyššiu svietivosť ako iné auto led. Dôležité je si aj správne vybrať led-ku na miesto, kde ju chcete používať. 


Ako vyriešiť problém s vypalovaním alebo blikaním led žiaroviek?

Jednoducho, treba zakúpiť regulátor napätia, ktorý vám zabezpečí stále napätie 12V. Cena regulátora nie je vysoká a ušetrené peniaze za výmeny lediek sa vám rýchlo vyplatí a oplatí. Alebo zakúpiť kvalitnú LED-ku. Pri používaní led v parkovačkách si nechajte poradiť, či je vhodné na vašom aute vymeniť klasickú za led. Nakoľko v mnohých prípadoch nevieme bojovať s teplom, ktoré vytvára H4, H7 žiarovka.

 

Pozor na značku

Kvalitný led sveteľný zdroj je len vtedy, ak má kvalitný led čip. V našom internetovom obchode informujeme o použitých značkých čipov pravdivo. V prípade ak pri výrobku nie je napísaná značka, kludne sa na nás obráťte a radi odpoveme na vaše otázky. Najbežnejšie značky led čipov: EPISTAR, BRIDGELUX, LUMENMAX, CREE atď. Tieto značky sa vo svete led považujú za kvalitné. Bohužiaľ, veľa obchodníkov zavádza svojich zákazníkov o informácii použitých led čipov. Rozdiel je možné nájsť takto: podozrivo lacný výrobok, slabšia intenzita svetla, nekvalitné prevedenie atď. Preto sa nenechajte nachytať len cenou. Sú prípady, kedy kvalitnejší a značkový led zdroj stojí viac, ale po pripočítaní poštovného je to zanedbateľný rozdiel. Ako zákazník máte možnosť si vyberať z rôznych značiek, stránok, obchodov, tak dbajte aj na kvalitu a ochotu predávajúcich. 

Copyright 2013 - 2021 © led-taltom.sk